THEATER

Coerced & Freely Given

Merel Severs

Add to my favorites

No start date

This video is unavailable because marketing cookies were not accepted.

Enable Cookies & Watch

Coerced & Freely Given

Merel Severs keert terug naar haar zelfgebouwde arena, waar dans en martial arts opnieuw samenkomen in een strijd voor radicale zachtheid. 
Na haar veelgeprezen voorstelling Try not to know what you know gaat Merel in Coerced & Freely Given dieper in op de complexe relatie tussen plezier, geweld, uitputting en veerkracht. Uiteraard met haar kenmerkende energie. Dit keer deelt zij de arena met performers Matilde Tommasini (genomineerd voor De Zwaan 2024) en Princess Isatu Hassan Bangura (winnaar Theo d'Or 2024).

Het trio daagt de bestaande kapitalistische en patriarchale systemen uit en verkent een wereld van intensieve fysieke inspanning en zachte verbinding. Terwijl rauwe slagen veranderen in tedere omhelzingen, transformeren de performers het podium in een suggestief landschap van mogelijkheden.

Over de maker
Theatermaker, performer en martial artist Merel Severs (1991) creëert geëngageerde, confronterende en fysieke voorstellingen. Ze laat zich inspireren door intersectioneel feminisme, body politics en martial arts. Met haar eigenzinnige signatuur bevraagt ze de gewelddadige structuren van de wereld om zich heen en zet daarvoor de transformatieve kracht van het lichaam in. In 2020 maakte ze haar debuut met de solo Let me tell you something you already know, waarmee ze de Best of Fringe won en een nominatie voor de BNG Bank Theaterprijs in de wacht sleepte. Haar tweede voorstelling Try not to know what you know werd wederom voor deze prijs genomineerd. 
Naast haar werk als maker is ze mede-oprichter van Dance Space Destiny: een open ruimte in Amsterdam waar community building, artistieke uitwisseling en experiment centraal staan.

Let op: Er wordt veel Engels gesproken in de voorstelling, maar er is geen boven- of ondertiteling

10% korting bij de Nieuwe Maker Serie
Deze voorstelling is onderdeel van de Nieuwe Maker Serie.
Bestel je van 8 Nieuwe Maker-voorstellingen een ticket dan ontvang je 10% korting.

Tickets

“Door verschillende stadia van verzet, woede, depressie, onderlinge troost en het verzinnen van alternatieven te doorlopen, bieden Severs en haar medemakers het publiek een plek om gezamenlijk te rouwen én nieuwe strijdlust op te doen."

Theaterkrant

“Ontroerend is de scène waarbij Van Duijnhoven dicht op een heen-en-weer wiegende bokszak staat en meedeint [...] Een romantische dans met een object dat voortdurend klappen opvangt, maar kennelijk ook liefde verdient.”

Volkskrant

Credits:

Concept: Merel Severs
Creatie: Merel Severs, Milou van Duijnhoven, Princess Isatu Hassan Bangura
Performance: Merel Severs, Princess Isatu Hassan Bangura, Matilde Tommasini
Eindregie: Jules Petru Fricker
Regie assistent: Sam Zanardo
Decor & kostuums: Publik Universal FrXnd
Decor & Kostuums assistent: Áróra Bergsdóttir
Dramaturgie: Eylül Fidan Akıncı
Lichtontwerp: Rob Daanen & Guus Broeren
Sound Design: Mauro Casarini
Grafische vormgeving: Studio Marleen Vos
Scènefotografie: Mo Alzoabi
Videografie: Joao MB Costa
Productie: Daphne Storms & Mabel van Hunnik
Marketing: Debby Koster & Laura Kemp
Techniek: Guus Broeren & Bram Schoenmakers
Fondsenwerving: Linda Kokke & Rosalie van Oorschot
In coproductie met: De Coproducers & Stichting Severs
Met dank aan: Dance Space Destiny & Mondriaan Fonds
Mede mogelijk gemaakt door: Ministerie van Onderwijs, Cultuur & Wetenschap, provincie Gelderland, Provincie Overijssel, Gemeente Arnhem, Fonds Podiumkunsten, Amsterdams Fonds voor de Kunst, BNG Cultuurfonds, NORMA fonds & Fonds21