Theater Ins Blau - Theater in Leiden

header foto
Genre: THEATER

Wachten op Marsha

Raymi Sambo Maakt/ ITA

Do 29 Oktober 2026

20:30 Uur

normaal € 22.00

<30 jaar € 12.50

Wachten op Marsha

Een Pride Revolutie

New York 1969, in een bar vol kleur, muziek en vrijheid, vechten Drag Queens en activisten – onder wie de iconische Marsha P. Johnson – voor hun bestaan. Dit is het begin van de Stonewall-rellen, hét moment waarop de queergemeenschap wereldwijd strijdt voor gelijke rechten. Nu, meer dan vijftig jaar later, staan queer rechten opnieuw onder druk.
In Wachten op Marsha wil een groep queer activisten, onder leiding van Marvan de World Pride 2026 kapen om aandacht te vragen voor de toenemende pesterijen en geweld tegen queers. De pacifistische Marvan voelt de groeiende druk van de groep om niet te zwichten voor wat er op hen af komt.  Hun vrijheid moet koste wat het kost beschermd worden. Maar hoe ver moeten ze hierin gaan?

Raymi Sambo over Wachten op Marsha
“Ik maak me ernstige zorgen over het toenemend geweld tegen queer personen ook hier in Nederland. Net als de personages uit Wachten op Marsha hoop ik op een nieuw Stonewall moment. Wellicht dat we met deze voorstelling het vuur aanwakkeren.”

Over Raymi Sambo Maakt
Raymi Sambo Maakt creëert voorstellingen, podcasts, films en talkshows die hun wortels vinden in de interculturele en de queer samenleving. De onderwerpen zijn actueel en geïnspireerd door gebeurtenissen in het land en ingebed in een universele thematiek. We tonen relevante en herkenbare verhalen voor iedereen die niet gelooft in hokjes en graag de eigen bubbel doorbreekt. Wachten op Marsha is de tweede voorstelling 
in een reeks voorstellingen over omstreden zwarte vrouwen uit de geschiedenis. De eerste voorstelling was Wie is er bang voor Sylvana die afgelopen seizoen in de theaters te zien was. Hierna volgen voorstellingen geïnspireerd op het leven, Winnie Mandela (2027) Meghan Markle (2028).

Tickets

Een belangrijke voorstelling over waar Pride écht om draait.

de Volkskrant

Activisme spettert van de speelvloer.

Scènes

Sterke momenten waarin je als toeschouwer wordt meegenomen in de dilemma’s van deze groep, om al doende je eigen gedachten aan te scherpen.

Theaterkrant

WpDT2y0Saze4isdfRxXelKQkvGs2S3SKS7F4GJp9T7xGeXl1xHlPzRHhrNPlDC84
scenefoto voorstelling
OUvE9dC97A9WZ0rXSMzzA4QkiIGqwFardPa58RpWauDBz5WAinYsmrkMaXdPNKEw
scenefoto voorstelling
scenefoto voorstelling

Credits:

Idee, regie, co-auteur: Raymi Sambo
Cast: Roxy Verwey, Lars Brinkman, Marie-Claire Molly, Maartje Strijk, Jan van Est
Tekst: Vera Morina
Choreografie: Naïma Souhaïr 
Choreografie: Kaspar Schellingerhout
Licht: Jasper Kayser
Dramaturgie: Zamity Mitelembe